پرسش از دکتر جراح مغز و اعصاب

میکروادنوم و قرصهای آرامبخش – پرسش 5452

 • تصویر کاربر معصومه شنبه ۵ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مغز و اعصاب
  سلام
  من مشکل میکروآدنوم هیپوفیز به اندازه 1.5 میلیمتر دارم، و یکسال و نیم است تحت درمان هستم و قرص داستینکس مصرف میکنم.
  در این یکسال و نیم مرتبا سردرد و سرگیجه داشتم، دکتر غدد گفتن باید پیش دکتر مغز و اعصاب برم، بخاطر اضطراب زیادی که ریشه در کودکی داشت همیشه داشتم نزد روانپزشک رفتم و البته مشکل وسواس فکری بصورت خفیف هم دارم.
  روانپزشک ابتدا قرص پاروکستین نصف صبح و نصف ظهر تجویز کردند، ولی حرارت بدنم را بسیار بالا برد و بسیار خواب آلوده میشدم که با دکتر مشورت کردم انرا به شب منتقل کرد. یه نصفه شب میخوردم سرگیجه های شدید میگرفتم. دکتر آنرا قطع کرد
  بجای آن بهم پروپانونول یکی صبح و یکی ظهر دادن، اثر بخشی نداشت، بعد از یک هفته به آن کلومیپرامین اضافه کردن، کار به جایی رسید که فشارم اومد روی هشت و دکتر اورژانس گفت احتمال سکته قلبی وجود داشت. آنها را هم قطع کردند و گفتند فقط کلرودیازپوکساید 5 نصف صبح و نصف شب بخورم، از زماینکه شروع به خوردن کردم سردردها با شدت بیشتری شروع شد و روی سرم بصورت دورانی شروع به گز گز کرد و یه شال اندازه سه کیلو روی سرم سنگینی میکرد.
  یه مسئله دیگر اینکه در آزمایش اخیرم در فروردین ماه، نشان میداد تیروئیدم کم کار شده ولی دکترم اسکن کردن گفتن هیچ مشکل ظاهری ندارد. کمی دچار بهم ریختگی هورمونی شده ام.

  دکتر روانپزشک میگن بد دوا شده ام و علتش بهم ریختگی هورمونی بدلیل آدنوم است.
  حال میخواهم بدانم که ایا دارو درمانی را موکول کنم به پایان دوره مصرف داستینکس و حل شدن مشکل آدنوم.

  با تشکر
  حسنخانی
  1. تصویر کاربر دکتر حسام عبدالحسین پور شنبه ۵ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   به دکتر مجتبی ملک متخصص غدد مراجعه بفرمایید